Temel Laboratuvar Cihazları
Gıda Laboratuvar Cihazları
Test Ölçü Cihazları
Tekstil Test Cihazları
Sürtünme Test Cihazları
Çekme-Koparma Test Cihazları
Sterilizasyon Ürünleri
Dezenfektanlar-Biositler
 
gelişmiş arama  
 
     
 
 ÜYE GİRİŞİ
 Üye Adı:
 Şifre:
 
 
 • Yeni Üye Kaydı
 • Şifremi Unuttum
 •  
    Temel Laboratuvar Cihazları
    Gıda Laboratuvar Cihazları
    Test Ölçü Cihazları
    Tekstil Test Cihazları
    Sürtünme Test Cihazları
    Çekme-Koparma Test Cihazları
    Sterilizasyon Ürünleri
    Dezenfektanlar-Biositler
    Laboratuvar Dizaynı
    Eğitim
    Haberler
    Teknik Yazılar
   
    TEKLİF İSTE
    TALEPLER
   
    Gıda Laboratuvarları
    Tekstil Laboratuvarları
    Tıp Laboratuvarları
    Kalibrasyon Laboratuvarları
    Belgelendirme Kuruluşları
   
    FUARLAR
    Duyurular
   Haberler
   
  Süt Sempozyumu 13 Aralık 2012’de Tire’de düzenleniyor

  Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu Konferans Salonunda 13 Aralık 2012 Perşembe günü "Süt Sempozyumu 2012 -Tire" düzenleniyor. Sempozyum şimdiden sektör temsilcilerinin ilgi odağı oldu.

  Sempozyuma başta Tire Süt Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük olmak üzere Tire Kaymakamlığı, Tire Belediyesi, Ege Üniversitesi. Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi, Tire Süt Kooperatifi, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, İzmir İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği, Tire Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, Tire Ticaret Odası, Tire Ziraat Odası ve Tire Esnaf ve Sanatkarlar Odası destek veriyor.

  Özellikle süt üreticisi ve teknolojisi üreten firmaların yoğun ilgisi ile karşılaşan sempozyum geleneksel olarak düzenleniyor. Bilimsel editörlüğünü Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu Müdürü ve Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof Dr Harun Uysal'ın üstlendiği sempozyumda, süt işletmelerinin sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak. Süt işletmeleri, mandıra sahipleri ve yöneticilerinin katılacağı sempozyumda, Türkiye'de süt hayvancılığı politikaları, Türkiye süt sektörü analizi, Gıda güvenliği açısından çiğ süt kalitesi, Süt sektöründe örgütlenme modeli, Süt işleme tesislerinde modernizasyon, Yasal mevzuat (5996 sayılı kanun) ve süt işletmelerinde onay işlemleri, Süt işletmelerinde genel ve özel hijyen kuralları, Süt sektöründe temel pazarlama yaklaşımları konunun uzmanları tarafından masaya yatırılacak.

  Sektörün sorunları ve çözüm önerileri konulu panel de ise özel sektörün önemli isimleri süt sektöründeki sorunları ele alacaklar. Panelde Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bilgili, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şub Yönetim Kurulu Başkanı Ferdan Çiftçi, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelikkaleli, İzmir İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer, Boyacıoğulları Ömür Süt Limited. Şirketi.Müdürü Esra Boyacıoğlu ve Gazeteci Kanal 35 Televizyonu Yapımcısı Özgür Hancıoğlu görüş ve önerilerini sunacaklar.

  "Süt Sempozyumu 2012 – Tire" de 'Süt hayvancılığı politikaları ve sektördeki temel yaklaşımlar' konulu oturumu Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özer KINIK yönetecek. Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal ise, 'Gıda güvenliği ve gıda mevzuatı' konulu oturuma başkanlık edecek. Gıda güvenliği açısından çiğ süt kalitesi konusunu Ankara Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi, Gıda Güvenliği Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Nevzat Artık sunacak. Özellikle yasal mevzuat (5996 sayılı kanun) ve süt işletmelerinde onay işlemleri ile ilgili bakanlık yetkilileri işletmeleri bilgilendirecekler.

  Tire için bu sempozyum büyük şans diyen Ege Üniversitesi Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof Dr Harun Uysal; "Meslek Yüksek Okulu olarak bölgemizdeki süt işletmelerini bir araya getirerek süt sektörüne katkı sağlamak istiyoruz. İzmir Türkiye süt üretiminde birinci sıraya yerleşti. Bölgemizdeki ciddi anlamdaki süt ve süt ürünleri üretiminin uluslararası standartlara getirilmesi ve gerekli koşulların sağlanması için bu tür sempozyumların önemli olduğuna inanıyorum. Başarılı bir organizasyon gerçekleştireceğiz. Sempozyumumuza destek veren Tire Kaymakamı Hüseyin Ergi, Tire Belediye Başkanı Tayfur Çiçek, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İzmir İl Müdürü Ahmet Güldal, Tire Süt Kooperatifi. Yönetim. Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Tomar, İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Çelikkaleli, İzmir İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Özer Türer, Tire Organize Sanayi Bölge Müdürü Galip Kılınç, Tire Ticaret Odası Başkanı Hüseyin Çapkınoğlu, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Tire Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ümit Ünalmış, E.Ü. Tire Kutsan Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cesur Mehenktaş, Sidas Medya Genel Yayın Yönetmeni Şakir Sarıçay ve tüm katılımcılarımıza verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ederim"dedi.

  Belli aralıklarla süt sempozyumları düzenlediklerini söyleyen Süt Sempozyumu Organizyon firması yetkilisi ve Sidas Medya Genel Müdürü Şakir Sarıçay ise; "Daha önce organize ettiğimiz iki süt sempozyum başarılı geçti. Bu üçüncü sempozyumda da başta Ege Bölgesi olmak üzere tüm Türkiye'den katılımcılar bekliyoruz. Ülkemizin süt konusunda önemli bilim ve iş adamları bu sempozyumda buluşuyor. İlgili her kişi ve kurumu bekliyoruz"dedi.

  Basına açık ve ücretsiz olacak sempozyuma özellikle Küçükmenderes Bölgesi süt ve hayvan işletmelerinden yoğun ilgi olacağı belirtildi.


  Diğer Haberler
  Temizoda teknolojileri ile bu teknolojinin endüstriyel gelişmelerinin buluşma noktası olan Cleanroom Exhibition Nisan 2017 İstanbul ‘ da açılıyor…
  Kimya Sektörünün Türkiye ve Avrasya’daki En Büyük Buluşma Noktası:
  Irak’tan İstanbul Health Expo Fuarı’na çıkarma...
  Anfaş Food Product Fuarında Ziyaretçi Rekoru Kırıldı
  GIDA VE İÇECEK SEKTÖRÜNÜN MARKALARI 9-12 ARALIK TARİHLERİ ARASINDA FOODİST TE BULUŞUYOR.
  PİLAV USTALARI FOODist 2010’DA YARIŞACAK
  Gıda Güvenliği Kongresi 09-10 Aralık'ta Askeri Müze'de
  Linde Gaz “Zirve”lerde...
  Linde Gaz Kocaeli Üniversitesi’ne desteğe devam ediyor...

    Ana Sayfam Yap  |  Tavsiye Et
   

  Temel Laboratuvar Cihazları     Gıda Laboratuvar Cihazları     Test Ölçü Cihazları     Tekstil Test Cihazları    
  Sürtünme Test Cihazları     Çekme-Koparma Test Cihazları     Sterilizasyon Ürünleri     Dezenfektanlar-Biositler    

  www.laboratuvardunyasi.com | info@laboratuvardunyasi.com
  © 2005 LABORATUVAR DÜNYASI webmaster